was successfully added to your cart.

Ja szukam odpowiedzi na pytanie, dlaczego kobiety wolą dupków? Jakim cudem? I jaki temat kobiet preferujących dupki ma związek z granicami? O tym poniżej.

Dlaczego kobiety wolą dupków – kilka słów wprowadzenia

 

Po pierwsze sama jestem zaskoczona, że zajmuję się takim tematem. Ale kiedy na własne oczy zobaczyłam, jak dużym zainteresowaniem ten temat się cieszy i jak często niepełne lub wątpliwej jakości odpowiedzi są dostępne w książkach lub magazynach – stwierdziłam, że potrzebuję zmierzyć się z nim samodzielnie. Alternatywą byłoby pozostanie w złości, że “to nie tak”, bo “trzeba na temat spojrzeć głębiej!”, ale od tłumionej złości jeszcze nigdy nic dobrego nie wyniknęło. Dlatego z tego rozwiązania zrezygnowałam.

Ponadto tytuł “Dlaczego kobiety wolą dupków” zakłada, że one ich faktycznie wolą, a ja tylko się zastanawiam nad powodami tego stanu rzeczy. Moja odpowiedź brzmi: czasami faktycznie wolą, ale raczej punktowo, przez jakiś czas w swoim życiu. I to nie dlatego, że dupek jest fajniejszy od “chłopaka, którego mogę przedstawić mamie” lub “mężczyzny, z którym mogę mieć dzieci”. Ale dlatego… że on ma w sobie coś, do czego ja w sobie nie mam dostępu. I będąc blisko niego, spędzając z nim czas mam chociaż przez chwilę blisko coś, czego mnie samej brakuje.

Dlaczego kobiety wolą dupków – co z tym robić?

 

Czujesz, że w tym nagraniu opisuję Twoje życie? Że jesteś kobietą, której brakuje pewności siebie, determinacji i stanowczości? Która chciałaby, żeby jej życie wyglądało inaczej, ale nie wie, od czego zacząć? Kobietą, która nie potrafi tupnąć nogą, jasno postawić granic, określić, co jest dla niej ważne i konsekwentnie iść w tym kierunku? W końcu – że podświadomie liczysz na to, że znajdziesz to w mężczyźnie? Jeśli tak właśnie obecnie wygląda Twoje życie to po pierwsze wiedz, że to nie jest wynik Twojego lenistwa czy bierności. Dużą rolę w tym odegrała nasza kultura i społeczeństwo, które nam, kobietom, często każe mieć dwie lewe ręce i zabrania mówić “nie”.

Co w pierwszej kolejności możesz z tym zrobić? Zobaczyć to. Poprzyglądać się temu wzorcowi w swoim życiu. Sprawdzić, ile go jest i których obszarach życia. Gdzie jest najintensywniejszy, a gdzie jednak masz więcej odwagi i na nikogo nie czekasz. Prawda jest często nieoczywista i trudno ją zobaczyć. I zazwyczaj jej odkrycie to połowa koniecznej do wykonania pracy. O tym, co dalej, opowiem w kolejnych nagraniach i wpisach. Póki co trzymaj się mocno, bo nierzadko poszukiwanie prawdy to jazda bez trzymanki 🙂

Fot. Jez Timms,  źródło: unsplash.com

A może już teraz czujesz, że masz dość czekania i chcesz dziś złapać za stery swojego? Jeśli pragniesz zmiany, ale nie wiesz, od czego mogłabyś ją zacząć, kurs “Mistrzyni Granic” powstał po to, żeby Ci w tym pomóc. Żebyś nie musiała zastanawiać się i szukać rozwiązań sama. W kursie dzielę się wiedzą i narzędziami, do których miały dostęp dotychczas tylko klientki sesji indywidualnych. Teraz możesz je mieć za cenę 2 sesji! Sprawdź sama program i ofertę kursu.
Mistrzyni Granic_FB
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o granicach, sprawdzić, czym się one różnią od asertywności i jak możesz w swoje relacje wprowadzić więcej spokoju, a jednocześnie stanowczości i sprawczości z Twojej strony – zapisz się na webinar “Asertywność +. Twoje 5 kroków do spokoju i satysfakcji w relacjach”, który odbędzie się we wtorek, 27 listopada o 20:00.  Jego nagranie będzie dla Ciebie dostępne przez 24h, więc nawet jeśli nie możesz wziąć wtedy udziału, ale to ważny dla Ciebie temat – zapisz się, by obejrzeć nagranie.
Asertywność +
Ania Olesiewicz

Author Ania Olesiewicz

More posts by Ania Olesiewicz