DOGADAJ SIĘ ZE SOBĄ

Jesteś DD*? Masz trudne emocje i myśli? Zamiast wielu technik, skorzystaj z
1 modelu, dzięki któremu je zrozumiesz, ukoisz i zaczniesz z nich korzystać.

Masz poczucie zagubienia w różnych nurtach pracy wewnętrznej? Uważność, medytacje, transformowanie przekonań, „przerabianie” przeszłości, „procesowanie” emocji, self-care, self-compassion, self-mothering… Kiedy i z czego skorzystać, żeby to naprawdę przyniosło ulgę? „To zależy”. Nie tylko od tego, z czym się mierzysz, ale też jakiej części Ciebie dotyczą te trudności. Inaczej będziesz pracować ze wstydem i poczuciem winy Zranionego Dziecka, inaczej z podskórnym lękiem Zaadaptowanego Dziecka, a jeszcze inaczej ze strachem o przyszłość Dorosłego. Jeśli jesteś DD* to jest podwójnie trudne i jest podwójnie ważne, bo w dzieciństwie przeszłaś trening opuszczania siebie i bycia dla innych. Dlatego tak Twoje emocje są dziś tak silne i przekonania o sobie i świecie tak negatywne. Czas to zmienić!
Odkryj wszystkie części Siebie, naucz się regulować swoje emocje, ukój te z dzieciństwa i…

Znasz to?

Od dzieciństwa byłaś uczona „bycia na zewnątrz”. Miałaś pomagać mamie w opiece nad rodzeństwem, ojcu w radzeniu sobie z nałogiem i wszystkim innym, którzy potrzebowali czegokolwiek od Ciebie (nauczycielom, szefom, znajomym). Dbać o to, żeby na zewnątrz wszystko wyglądało idealnie, bo „co ludzie powiedzą” lub „bo zrobi się zgrzyt i komuś będzie nieprzyjemnie”… Istotne było nie to, żebyś odkryła i zrozumiała, kim jesteś i jak możesz się rozwijać, ale czego chcą od Ciebie inni i jak możesz im pomóc.
A teraz, dorosła, od dawna szukasz różnych dróg do szczęścia i spełnienia, ale nie odnajdujesz ich. Masz za sobą dziesiątki kursów, setki przeczytanych książek, mnóstwo wiedzy. Ale kiedy przychodzi zmierzch i możesz zostać sama ze sobą… robisz wszystko, żeby do tego nie dopuścić. Bo gdy jesteś sama, bez „muszę”, „powinnam”, to pojawia się dezorientacja i ból, których nie rozumiesz i z którymi nie wiesz, co mogłabyś zrobić.

Tak wygląda brak relacji ze sobą

ale tak nie musi być!

Nie jesteś skazana na wieczną gonitwę
("ciągle jest co robić")
albo dezorientację
("kiedy nie wiem, co robić to tracę grunt, bo zupełnie nie wiem, co mogłabym lub chciałabym robić")

Jest trzecia opcja. Taka, w której nie tylko musisz, ale możesz i chcesz. W której masz kontakt ze sobą, potrafisz być dla siebie dobra i wspierająca, kiedy trzeba motywująca i dyscyplinująca, ale też najczulsza i najcieplejsza. W której jesteś swoją najlepszą przyjaciółką (a czasami mamą), znasz i rozumiesz siebie. To życie składające się nie tylko z obowiązków (które inni Tobie lub Ty sama sobie narzucasz), ale też z doświadczania, odczuwania, poznawania siebie, po prostu bycia. I nie, nie potrzebujesz do tego wziąć urlopu na pół roku, wyjechać w Bieszczady lub na Bali. W tym życiu jesteś w stanie nadal pracować, być mamą, specjalistką, partnerką, córką czy przedsiębiorczynią. Bo w nim nie chodzi o to tylko, co, ale też jak to robisz.


Jeśli chcesz wiedzieć,
jak je zbudować - dołącz do tego kursu

Dogadaj się ze sobą

✓ Zbudujesz w sobie Wewnętrzną Przestrzeń, dzięki której zwiększysz swoją cierpliwość i elastyczność wobec codziennych wydarzeń, zmniejszysz reaktywność i napięcie oraz zyskasz dostęp do nowych rozwiązań na problemy dzięki poszerzeniu percepcji (dotychczas regularnie zawężanej przez podskórny lęk) ✓ Poznasz swoje myśli i zamienisz myślenie reaktywne na celowe ✓ Nauczysz się korzystać z emocji – je przyjmować, uznawać i odczytywać ✓ Odkryjesz klucz do poczucia szczęścia tu i teraz, niezależnie od warunków ✓ Zrozumiesz mechanizmy stojące za Twoim bólem z przeszłości – nauczysz się być dla siebie Rodzicem i otaczać się troską w najtrudniejszych momentach Twojego życia ✓ Uniezależnisz się w spełnianiu swojej potrzeby miłości i oparcia (ważne dla Ciebie, jeśli masz tendencje do bycia w toksycznych relacjach) ✓ Nauczysz się budować swoje pełniejsze życie, w którym jest miejsce na Twoje niedomagania i słabości, ale też moc i determinację, na Twoją Wewnętrzną Kobietę i Wewnętrznego Mężczyznę ✓ Uwierzysz, że masz nie tylko prawo do szczęścia, ale możesz potraktować je na serio budując swoje życie z wizją tego, co Ci je daje

Co osiągniesz dzięki udziałowi w kursie?

życie, które żyjesz, jest Twoje, czy zaprogramował ci je ktoś inny?

Urodziłaś się w gąszczu. Nadziei Twoich rodziców, przekazów i mitów rodzinnych, traum międzypokoleniowych i kulturowych, jeśli jesteś DD* – umiejętności i niedomagań swoich opiekunów. W dzieciństwie uczymy się tego, czym karmi nas otoczenie, kiedy jesteśmy nastolatkami mamy siłę i ochotę się wobec tego zbuntować… a czasem nie, bo jest to na tyle niebezpieczne, że już wtedy idziemy nie tam, gdzie my tego chcemy, ale tam, gdzie się tego od nas oczekuje. A kiedy jesteśmy dorosłe już niemal w ogóle nie wiemy, gdzie się podział nasz wewnętrzny kompas.
Żyjemy nie swoim życiem.
Ale! Ty nadal masz dostęp do swojego wewnętrznego światła! Wystarczy, że nauczysz się je dostrzegać i wzmacniać. Rozumieć swoje emocje i potrzeby, odkrywać przekonania i zmieniać je na takie, które Ci służą. Dogadywać się z częściami, które się buntują albo drżą w lęku. Kiedy poświęcisz sobie czas, wzmocnisz swój wewnętrzny płomień, już nigdy się nie zgubisz, nawet w najgęstszym lesie. Niezależnie od tego, czy będzie się on składał z negatywnych wiadomości, oczekiwań i krytyki innych, czy Twoich własnych obaw. Już nigdy się nie zgubisz!

3

co otrzymasz dołączając do kursu?

Masz poczucie, że Twoje wnętrze to gęsta, nieznana dżungla?

Dorosłym Dzieciom często trudno zrozumieć siebie. Dlaczego? Bo nie dostały wystarczająco wsparcia od swoich opiekunów, żeby nauczyć się siebie rozumieć. A dziecko samo nie jest w stanie poznać i odkryć siebie (bo ma za mało rozwinięty układ nerwowy)! To, czego nie dali Ci Twoi rodzice możesz dać sobie sama. Najpierw (Moduł II) potrzebujesz odkryć swoje Zranione, wrażliwe Dziecko i ukoić je ciepłem Twojego Wewnętrznego Rodzica. Równolegle zobaczyć i uspokoić Zaadaptowane Dziecko, dzięki któremu przetrwałaś wtedy, ale które teraz nie pozwala Ci odetchnąć i się zregenerować. Dopiero wtedy będziesz mogła w pełni zbudować w sobie Dorosłość, której potrzebujesz – świadomą, pełną mocy, nieustraszoną. Zrobisz to ucząc się obsługi swoich potrzeb, emocji i myśli (Moduł III). Żeby żyć nie tak, jak ukształtowała Cię Twoja przeszłość albo jak chcą tego od Ciebie inni, ale tak, jak Ty pragniesz (Moduł IV).

Co zawierają poszczególne moduły...

 • Popatrzysz na swoje życie z metapozycji dzięki 4 ćwiczeniom i 4 różnym wykorzystanym w nich technikom i perspektywom
 • Zrozumiesz, czym jest Wewnętrzna Przestrzeń i dlaczego pełni ona kluczową rolę w zdrowieniu po trudnym dzieciństwie
 • Odkryjesz leczącą moc przyjemności, wdzięczności i uważności oraz zbudujesz plan ich rozwijania
 • Odkryjesz, że masz w sobie nie jedno, a dwoje Wewnętrznych Dzieci
 • Zrozumiesz, na czym polega cierpienie Zranionego Dziecka oraz dlaczego często mylimy Zaadaptowane Dziecko z Dorosłym i jakie ma to negatywne konsekwencje na nasze życie
 • Odbudujesz wspomnienia z dzieciństwa i zrozumiesz, dlaczego są one potrzebne do poradzenia sobie z trudnymi emocjami (ale też zrezygnowania z niesłużących Ci relacji czy wzorców zachowania)
 • Dowiesz się, jakie 3 emocje potrzebujesz przeżyć, żeby ułożyć się ze swoją przeszłością
 • Dostaniesz klucz do wzięcia odpowiedzialności za swoje potrzeby
 • Sprawdzisz, które z Twoich potrzeb z okresu dzieciństwa były spełnione, a które nie, i dowiesz się, jak je możesz spełnić teraz
 • Dowiesz się, jak doświadczać, nazywać i wyrażać emocje
 • Odkryjesz swoje najsilniejsze emocje i wzorce emocjonalne
 • Poznasz podstawy ekspresji emocji poprzez ciało (Somatic Experiencing)
 • Otrzymasz instrukcję obsługi swoich myśli, żeby nigdy już nie zdominowały Twojego umysłu
 • Nauczysz się odkrywać i zmieniać swoje przekonania na te, które wesprą Ciebie i Twoje cele
 • Dowiesz się, jaki jest naukowy model szczęścia i zbudujesz własną jego definicję
 • Rozwiniesz umiejętność doświadczania szczęścia i dostrzeżesz, jak jest ona nieoczywista dla DD*
 • Odkryjesz, dlaczego zamiast szukać szczęścia lepiej budować pełnię w swoim życiu i dostaniesz konkretne wskazówki, jak to zrobić

Ile płacisz za brak dobrej relacji ze sobą?

Nie, to nie tylko regularne wizyty Wewnętrznego Krytyka. To Twoje słowa i działania, które z zewnątrz wyglądają na autosabotaż i podejmowanie złych dla Ciebie decyzji:
Niedawanie samej sobie prawa do satysfakcji, radości i przyjemności, ale też spokoju, zadbania o siebie (także na takim bardzo podstawowym poziomie, jak pożywne jedzenie, regeneracja czy sen)
Rezygnowanie z rozwoju i wzrostu na rzecz tego, co wypada, należy i trzeba
Trwanie w złych, niekarmiących Cię relacjach (z partnerem/ką, rodzicami, znajomymi)
✓ Nieszanowanie swoich emocji i potrzeb (co często objawia się chorobami autoimmunologicznymi lub psychosomatycznymi, w tym zaburzenia hormonalne i układu pokarmowego)
Przyzwyczajenie do bycia w złości i frustracji, oddawanie innym decyzyjności w Twoim życiu
Zarabianie poniżej kompetencji, pracowanie po godzinach bez adekwatnego wynagrodzenia

Tak naprawdę do to nie jest autosabotaż.To bardzo sprytne rozwiązania, dzięki którym Ty nie musisz doświadczać nieprzyjemnych emocji związanych ze zmianą. Nauczyłaś się, jako DD*, żyć w ścisku i ucisku, i tak trwasz. To nie jest dobre, ale jest bezpieczne. Żeby z tego wyjść potrzebujesz znaleźć oparcie w sobie, bo zmiana będzie „kosztować” Cię strach, smutek, złość, utratę znanych przekonań i wygodnych nawyków. Bez dobrej relacji ze sobą nie będziesz w stanie ich przeżyć, żeby pójść z życiem do przodu. Wybierzesz bezpieczne (nawet kiepskiej jakości) życie zamiast dobrego życia. Taka jest prawdziwa cena za brak dobrej relacji ze sobą. Cena, której nie widzisz, ale którą płacisz codziennie.

wybierz najlepszą
dla ciebie opcję:

INTRO

99 zł 59zł

Kurs

419zł

Nie wiesz, czy ten kurs jest dla Ciebie?

odpowiem na wszystkie twoje pytania

ZOBACZ, CO O "Dogadaj się ze sobą"
MÓWIĄ KOBIETY, KTÓRE Z NIEGO SKORZYSTAŁY

Polecam ten kurs każdej osobie, która czuje potrzebę uporządkowania swojego życia, zdobycia wiedzy na temat tego, co i dlaczego w nas „działa” lub nie, lub jej usystematyzowania. Dzięki niemu udało mi się zrozumieć i nazwać to, co dzieje się w mojej głowie. Prawdopodobnie nie do absolutnego końca, bo podejrzewam, że to niemożliwe, ale w bardzo satysfakcjonującym zakresie. Trudno mi wymienić wszystkie efekty tego kursu. Na pewno idę przez życie bardziej świadomie, chyba trochę wolniej, zauważam i nazywam, doceniam, pozwalam, stawiam granice, pytam, czuję, wiem, że mam prawo… i ze to w równym stopniu dotyczy mnie jak i „reszty świata”.
Marta

Dlaczego ten kurs jest wyjątkowy?

Ten kurs oparty jest o MODEL, który stworzyła terapeutka osób uzależnionych i współuzależnionych, Pia Mellody. Przedstawia on nasze wnętrze jako strukturę złożoną z 3 części: Zranionego Dziecka, Zaadaptowanego Dziecka i Dorosłego.

Większość kursów, szkoleń i książek odwoływała się do tej pory i karmiła Twojego Dorosłego – czyli racjonalną, dojrzałą część w Tobie (którą można by umiejscowić w korze przedczołowej). Jednocześnie większość trudności, z którymi mierzysz się w życiu wynika z działań z dwóch pozostałych, dziecięcych, niedojrzałych części. I to właśnie dlatego, pomimo dużej wiedzy, Ty nie byłaś w stanie do tej pory zmienić swojego życia korzystając z niej – bo informacje, które posiadasz dotyczyły zmiany w częściach, do których te informacje nie docierały (można by je utożsamić z ciałem migdałowatym i całym układem współczulnym, czyli tym odpowiedzialnym za reakcje walki lub ucieczki).

Ten model nie tylko pozwoli Ci odkryć Zaadaptowane Dziecko, czyli to, czego nauczyłaś się w swoim trudnym domu, ale ułożyć się z nim nauczyć się patrzeć na nie z dystansem i wyrozumiałością. Ukoisz Zranione Dziecko, czyli tę część Ciebie, która do tej pory rezygnowała ze stawiania granic na rzecz bliskości i ważnych dla Ciebie relacji. I na koniec wzmocnisz swoją Dorosłą część – spokojną i wyważoną, do której już teraz masz dostęp, ale po którą czasami trudno Ci sięgnąć. A to wszystko po to, żebyś już dziś zaczęła budować Twoje nowe, lepsze życie – według tego, co dla Ciebie ważne, a nie tego, czego nauczyłaś się w swoim domu rodzinnym. Więc takie naprawdę Twoje, naprawdę nowe i naprawdę lepsze.

zastanawiasz się czy ten kurs jest dla ciebie?

tak, jeśli...

nie, jeśli...

Każdy moduł tego kursu to po prostu perełka, mnóstwo merytorycznej wiedzy.
Model Dorosłego, Zaadaptowanego Dziecka i Zranionego Dziecka to podstawa, której powinni uczyć w szkole. Ten kurs otwiera oczy, serce i duszę. Pozwala zrozumieć siebie.

Izabela

Kurs jest bardzo wartościowy i zmieniający, jeśli nie życie, to na pewno widzenie tego jak funkcjonujemy. Dla mnie najbardziej wartościowe było zrozumienie mechanizmów Dziecka Zaadaptowanego, Dziecka Zranionego i Dorosłego – to mi najbardziej otworzyło oczy i teraz taka miarę przykładam do swojej codzienności. Dzięki temu łatwiej mi odpuścić, przestać wymyślać nowe działania i zostać w codzienności (to nadal wyzwanie, ale widzę już te dziecięce elementy ucieczkowe).

Kasia

Cześć, jestem Ania!

Jestem psychoterapeutką systemową.

Pracuję z kobietami doświadczającymi: kryzysów osobistych, zaburzeń lękowych i nastroju, depresji, trudności w budowaniu satysfakcjonujących relacji. Wspieram osoby pochodzące z rodzin alkoholowych oraz dysfunkcyjnych (DDA/DDD), wysoko wrażliwe i doświadczające straty. Korzystam z najnowszych odkryć neurobiologii, neuropsychologii oraz pracy z traumą.

To tak profesjonalnie. A bardziej po ludzku?

Postanowiłam zostać psychoterapeutką, żeby pomóc kobietom odkryć, co blokuje ich siłę i dać im narzędzia do tego, żeby to zmienić. W dzieciństwie patrzyłam na silne kobiety, które nie dostrzegały swojej mocy. U progu dorosłości robiłam dokładnie to samo – przenosiłam góry myśląc, że to przecież oczywiste i nie potrafiłam się z tego cieszyć. Dopiero, kiedy wróciłam do siebie, odkryłam to, co bolesne i utuliłam to, co najwrażliwsze, stanęłam na własnych nogach. I zaczęłam żyć na własnych zasadach. Nadal jestem na tej drodze, by żyć jeszcze bardziej w zgodzie z sobą. Ale pewien jej kawałek już przeszłam i w tym mogę być Twoją przewodniczką. Jako druga kobieta, Twoja siostra i profesjonalistka. 

Najbardziej wartościowe było dla mnie uświadomienie sobie, że składam się z części, że te części zachowują się w sposób uwarunkowany w dużej mierze przez mój dom i potem to, jak się zaadaptowałam do rzeczywistości oraz to że, jest we mnie Dorosły, który może nad tym wszystkim, co się we mnie dzieje (smutek, rozpacz, zranienie, niechęć do rodziców) zapanować i pomóc mi dojść do równowagi.

Małgosia

najczęściej zadawane pytania

Natychmiast po potwierdzeniu zakupu otrzymasz dane do logowania na platformę, na której czekają na Ciebie wszystkie materiały – nagrania video i PDFy.

Nie, ten kurs nie zastąpi terapii. Niemniej, może się stać niesamowitym zasobem w przygotowaniu się do niej lub pogłębieniu jej efektów. Może się okazać, że w czasie pracy z kursem dostrzeżesz, jaki temat w trakcie terapii potrzebujesz podjąć i w jakim obszarze potrzebujesz wsparcia. W swojej pracy korzystam z różnych nurtów psychoterapii, coachingu, Analizy Transakcyjnej, wiedzy o neurobiologii i neuropsychologii, pracy z traumą. 

Większość ćwiczeń opiera się na pracy z przekonaniami i nawykami. Odkrywamy je, budujemy rozumienie, a później zmieniamy. Nie jest to jednak tylko kurs pracujący na poziomie umysłu. Uzupełniamy tę prace o ćwiczenia z ciałem (głównie w części Modułu 3 poświęconego emocjom) i energią (nagrania w Module 4 o kobiecości i męskości). Wierzę bowiem, że praca efektywna jest możliwa tylko wtedy, kiedy obejmuje nas kompleksowo.

Tak, cały kurs jest oparty o pracę z przeszłością, która nas ukształtowała, zwłaszcza z dzieciństwem. Dzięki temu kursowi zyskasz dostęp do wiedzy i narzędzi, które rzucą zupełnie nowe światło na Twoje doświadczenia w dzieciństwie, da zrozumienie i spokój.

Jako psychoterapeutka wychodzę z założenia, że pójście do przodu jest możliwe tylko wtedy, kiedy zrozumiemy, dlaczego nie było to możliwe do tej pory, co nas do tej pory blokowało. Najczęściej, poza obiektywnymi ograniczeniami, te blokady są wewnętrzne i wynikają z naszej przeszłości. Blisko mi do tego, że nie warto „grzebać się w przeszłości dla grzebania się w przeszłości”. Warto robić to, by poprawić swoje DZIŚ i swoje JUTRO. I właśnie temu poświęcony jest ten kurs – żebyś zbudowała swoją teraźniejszość i przyszłość lepszą, bardziej w zgodzie ze sobą.

Program jest zbudowany z logicznie ułożonych 4 modułów. Dostęp do nich otrzymujesz bezterminowo. Składają się na nie krótkie nagrania, które będziesz mogła obejrzeć lub wysłuchać wykonując też inne czynności (jazda samochodem, spacer, przygotowywanie posiłków). Ćwiczenia zapisane PDFach wymagają więcej skupienia, ale też są na tyle proste, żebyś była w stanie je wykonać nawet dysponując tylko 5-10 minutami dziennie. 

Jeżeli masz inne pytania związane z kursem lub procesem zakupu, to koniecznie napisz do mnie na adres anna@olesiewicz.pl.

Najbardziej z tego kursu skorzystają osoby, które doszły do momentu w życiu, kiedy zrozumiały, ze potrzebują sobie poukładać w głowach na nowo. Zrozumieć, co się dzieje i dlaczego oraz podjąć się uczenia i doświadczania nowych wzorców / decyzji / odbioru rzeczywistości i reakcji. Kurs jest zrealizowany w bardzo dobra jakości – video nagrane z dbałością o szczegóły, mówione w dobrym spokojnym tempie, podzielone na krótsze, łatwo przyswajalne i logicznie ułożone w ciąg i całość.Ania dzieli się w czasie ich przykładami, które są podpowiedziami do zastosowania w życiu. Myślę, że my potrzebujemy tego typu wskazówek – jak w tej czy innej sytuacji warto coś zobaczyć i jak przyjąć, i zareagować.

Monika

dołącz już dziś i zacznij...

budować w sobie przestrzeń na pełne, uważne doświadczanie życia – bez emocjonalnych „hajów” i „zjazdów”, ekscytacji i marazmu, za to w umiarze i spokoju, ale też w radości, satysfakcji i przyjemności 
dbać o Twoje Wewnętrzne Dzieci – poznawać je, koić i przypominać im, że już nigdy nie będą same
dawać sobie prawo do własnych potrzeb i priorytetów, rozumieć je, a przede wszystkim rozróżniać swoje potrzeby dziecięce od dorosłych, żeby umieć je zaspokajać w adekwatny sposób, nie uzależniając swojego szczęścia od innych ludzi
– pracować na to, co jest kluczowe dla Ciebie, nie dla innych
radzić sobie z trudnymi emocjami, nie wypierać ich ani nie dawać im kierować Twoim życiem, ale koić je i rozumieć, o jakich Twoich potrzebach komunikują
– podejmować decyzje z punktu szacunku do siebie, a nie lęku przed krytyką lub utratą relacji
czuć się jak odpowiedzialna i samodzielna osoba dorosła, która ma w sobie dostęp do wszystkich swoich części (Zranionego Dziecka, Zaadaptowanego Dziecka i Dorosłego) oraz energii (przede wszystkim kobiecej i męskiej) i umie z nich korzystać, żeby żyć w pełni!

© Anna.olesiewicz.pl  | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN SKLEPU