JESTEŚ WAŻNA

Nie mogłaś poczuć się ważna w domu, w którym ważny był alkohol, pozory albo utrzymanie status quo. Ale nie daj im zabrać sobie tego nawet teraz!

Brak poczucia własnej wartości to rdzeń bycia DD*.  Z niego wynika wstyd i poczucie winy, lęk i podważanie siebie na każdym kroku. To przez nie boisz się sięgnąć po to, na czym Ci zależy albo budujesz relacje tylko na tym, co Ty możesz innym dać, a nie także na tym, co możesz w nich otrzymać. Mało w domu dostałaś albo wręcz nic. Jest więc w Tobie głębokie tego pragnienie – obfitości, miłości, ratunku dla tej potworności, której doświadczyłaś w domu. I masz nadzieję, że to dostaniesz. Kiedyś od innych. Niestety – tak się nie stanie. Ale! To nie znaczy, że  to już jest dla Ciebie niedostępne. Wręcz przeciwnie – to na Ciebie czeka. W Tobie. W tym kursowi dowiesz się, jak odkryć to spragnione Zranione Dziecko i dzięki Twojemu Dorosłemu, który stanie się dla niego Rodzicem, dać mu to, na co czekało całe życie.

Czy to brzmi znajomo?

✓ Czujesz w sobie głęboką pustkę, którą próbowałaś wypełnić pracą, związkami, osiągnięciami, pieniędzmi, wyjazdami, zakupami, sztuką… ale nic nie zadziałało?
✓ Jednocześnie te uczucia są tak bolesne, a jednocześnie niejasne, że zaczynasz myśleć, że te problemy sama sobie wymyślasz?
✓ Kiedy słyszysz, że masz „pokochać samą siebie” czujesz wściekłość, bo NIKT nie mówi JAK to zrobić?

Nie jesteś sama. Słyszę to od większości kobiet, które zgłaszają się do mnie po pomoc. One też…

✓ Nie są w stanie uwierzyć, że mają prawo zadbać o siebie, o swoje marzenia i potrzeby, przecież najpierw potrzebują zadbać o innych, tamci są ważniejsi niż one…
✓ Nie potrafią nazwać swoich marzeń i potrzeb (bo nikt je nigdy o to nie pytał…), więc szukają ich na zewnątrz sugerując się tym, co zrobili inni „w moim wieku” i porównując się z nimi. 
✓ W efekcie czują, że przegrywają swoje życie znajdując ukojenie w małym promyku nadziei, że może jednak może być lepiej…

To strasznie bolesne życie!

I DLATEGO DZIŚ CHCĘ TOBIE POWIEDZIEĆ, ŻE TAK NIE MUSI BYĆ!

wyobraź sobie, że...

W RELACJI ZE SOBĄ

✓ NIE CZUJESZ PUSTKI – bo odkryłaś, jakie zdarzenia z Twojej przeszłości spowodowały, że ona była w Tobie. Utuliłaś je i puściłaś ze swojego ciała.
✓ POZNAŁAŚ I UKOIŁAŚ SWOJE WEWNĘTRZNE DZIECKO – dowiedziałaś się, kim jest Twoje Wewnętrzne Dziecko, nauczyłaś się z nim być, odkrywać jego potrzeby i je spełniać. Dzięki temu nie jesteś już zależna od miłości innych.
✓ WIESZ, CO JEST DLA CIEBIE WAŻNE – bo dałaś sobie wreszcie prawo do priorytetów i rezygnowania z tego, co Ci nie służy.

W RELACJACH Z INNYMI

✓ NIE BOISZ SIĘ JUŻ KRYTYKI – ponieważ wiesz, że opinia innych nie określa Ciebie i Twojej wartości, a Ty szukasz partnerskich relacji, a nie bezwarunkowej miłości.
✓ NIE PORÓWNUJESZ SIĘ DO INNYCH, IDZIESZ SWOJĄ DROGĄ – wiesz, że perfekcjonizm był tylko efektem lęku przed brakiem miłości, a Ty już go nie czujesz, bo wiesz, że zawsze masz siebie i potrafisz sama dać sobie miłość.
✓ WYCHODZISZ Z RELACJI, KTÓRE CI NIE SŁUŻĄ – wzięłaś odpowiedzialność za to, komu pozwalasz być w swoim życiu. Nie zostawiasz w nim relacji, które zabierają Ci energię i podcinają skrzydła tylko dlatego, że „wypada”.


chcesz, żeby takie było twoje życie?

DOŁĄCZ DO KURSU "JESTEŚ WAŻNA"

Znasz tę afirmację: "świat mnie wspiera"
(the universe has my back)?

Ona tak naprawdę mówi o głębokim doświadczeniu poczucia własnej wartości.

To poczucie, że jestem na miejscu, że jestem chciana, potrzebna, ważna, kochana, bo  nie pojawiłam się tu przez przypadek. Świat mnie chciał, mnie oczekiwał, zrobił miejsce w sobie na mnie.

W pierwszych miesiącach, latach życia ten świat to mama (lub inny główny opiekun). Świat przez nią buduje w nas poczucie bycia chcianymi, ważnymi, kochanymi. I później z tym poczuciem w ten świat wychodzimy.  Albo… nie.

Jeśli w dzieciństwie nie doświadczyłyśmy tego wystarczająco, czujemy się nieważne, niewartościowe, nie na miejscu, zagubione. To generuje lęk i poczucie, że świat nam nie sprzyja.

CO RÓŻNI "JESTEŚ WAŻNA" OD INNYCH kursów NT. SAMOAKCEPTACJI CZY SAMOOPIEKI (SELF-CARE)?

Wiele szkoleń poświęconych budowaniu ciepłej relacji z samą sobą skupionych jest na technikach i narzędziach, które taką relację pomagają zbudować. Brakuje w nich głębokiego (psychologiczno-kulturowego) wyjaśnienia, z czego wynikają trudności w tym obszarze w ogóle, ale też na czym polega ich wyjątkowość u kobiet oraz u osób DD*. A jest to bardzo kompleksowy temat, obejmujący nie tylko traumę relacyjną, ale i międzypokoleniową, a w przypadku kobiet – traumę wynikającą z tego, że żyjemy w świecie, który nie został zbudowany przez nas i dla nas, a przez mężczyzn (jesteś w stanie uwierzyć, że kobiety do lat 80-tych nie stanowiły przedmiotu badań naukowych? Wszystkie badania przeprowadzano na mężczyznach, a potem transponowano dane, uśredniając do naszej wagi). W wyniku tego doświadczamy stresu mniejszościowego, który wpływa na nasze poczucie własnej wartości i bezpieczeństwa w świecie.

Jeśli o tych wątkach zapomnimy, wówczas nawet po poznaniu technik i narzędzi, będzie nam trudno je zapamiętać i stosować, bo będą one tak bardzo inne, niepasujące do naszego dotychczasowego życia. W kursie „Jesteś ważna” temat poczucia własnej wartości i bezpieczeństwa w świecie przedstawiam kompleksowo, dzięki czemu Ty lepiej rozumiesz to, co się z Tobą dotychczas działo i co nie działało. Dzięki temu łatwiej wdrożysz zmiany, w związku z którymi Twoje życie będzie odtąd pełne miłości i spokoju (a nie lęku i napięcia).

Co zawierają poszczególne moduły...

 • Dowiesz się, czym jest poczucie własnej wartości, czym się różni od samooceny i samowspółczucia
 • Zrozumiesz, dlaczego naturalnym stanem jest poczucie własnej wartości i co powoduje, że je tracimy
 • Poznasz powody, dlaczego kobiety mają wyjątkowe wyzwania z poczuciem własnej wartości
 • Odkryjesz, jak powstaje poczucie własnej wartości i dlaczego jego podstawą jest relacja z mamą
 • Zobaczysz, co prowadzi do jego utraty i jakie są tego konsekwencje na poziomie konstrukcji naszej psychiki
 • Poznasz 2 rodzaje zranień u osób DDA/DDD/DZD, które dziurawią ich poczucie własnej wartości
 • Odkryjesz 3 części w sobie i poczujesz, jak bardzo każda z nich inaczej odczuwa poczucie własnej wartości
 • Nauczysz się pracować z Zaadaptowanym i Zranionym Dzieckiem, czyli częściami Twojego wnętrza, które powstały w wyniku trudności, których doświadczyłaś w dzieciństwie
 • Zobaczysz, dlaczego potrzebujesz zbudować i wzmocnić swojego Wewnętrznego Rodzica i Dorosłego, żeby dobrze, a przede wszystkim świadomie i dojrzale żyć
 • Nauczysz się pracować ze swoimi myślami, emocjami i nawykami, żeby Cię wspierały
 • Otrzymasz listę afirmacji i wzmacniających Cię działań, dzięki którym wzmocnisz zmiany, których doświadczysz w poprzednich modułach
 • Dostaniesz konkretne wskazówki zmian na poziomie: emocji, myśli, działań i nawyków, relacji, otoczenia, 

...i bonusy

 • Zrozumiesz, na czym dokładnie ten syndrom polega
 • Poznasz bardziej adekwatną jego nazwę, która nie zabiera Ci energii i nie wbija w poczucie winy
 • Dostaniesz 3 konkretne kierunki działań, które pomogą Ci przezwyciężyć tę tendencję w sobie
 • Dowiesz się, na czym dokładnie ten syndrom polega i jakie są jego źródła
 • Odkryjesz, jakie grup społecznych ten syndrom najczęściej dotyka i dlaczego
 • Poznasz 11 kroków, dzięki którym wyjdziesz z lęku przez akceptację do przyzwolenia na poczucie bycia docenioną
 • Zrozumiesz głębiej źródła lobu 
 • Poznasz 4 kroki, które pozwolą Ci wyjść poza lęk przed odrzuceniem i kolejne 4, dzięki którym poradzisz sobie z lękiem przed samotnością
 • Otworzysz się na spokój i bezpieczeństwo, zarówno w relacji z samą sobą, jak i z innymi
 • Zrozumiesz, co sprawia, że zdarzenia, słowa, relacje tak głęboko Cię dotykają
 • Odkryjesz połączenie między brakiem dystansu a brakiem poczucia prawa do bycia
 • Dostaniesz 2 kierunki działań, które pomogą Ci wyjść poza tę podwyższoną wrażliwość
 • Dowiesz się, jakie części są odpowiedzialne z a tendencje do popadania w nałogi 
 • Odkryjesz, dlaczego nowość czy ekscytacja też mogą być uzależniające
 • Zrozumiesz, dlaczego tak ważna w profilaktyce uzależnień jest nauka  odkrywania i zaspokajania swoich potrzeb
 • Zrozumiesz źródła swojej nadodpowiedzialności względem ludzi bliskich, dalszych, ale też całego świata
 • Dowiesz się, jak zachowania innych, zwłaszcza rodziców, wzmacniają nadmierną odpowiedzialność
 • Dostaniesz 2 kierunki zmian, które pozwolą Ci wrócić do adekwatnej odpowiedzialności

Dlaczego kurs "Jesteś ważna" jest wyjątkowy?

Po pierwsze dlatego, że otrzymasz w nim MODEL, który da Ci głębokie zrozumienie swojego wnętrza i wynikający z tego spokój. Przestaniesz wreszcie mieć pretensje do siebie i zrozumiesz, z czego wynikały nawet najbardziej trudne myśli, jakie miałaś względem siebie, w tym najostrzejsze przekonania i uwagi Wewnętrznego Krytyka. Zrozumiesz też, dlaczego, pomimo tak potężnej ilości informacji i wiedzy nie byłaś w stanie do tej pory wdrożyć ćwiczeń i praktyk, które pozwoliłyby Ci na lżejsze życie i bycie wobec siebie lepszą, bardziej wspierającą. Ten model pokaże Ci, jak zamknąć w szczelne pudełko te wszystkie niesprzyjające Ci  przekonania i zachowania w szczelne pudełko i zacząć żyć w inny, nowy sposób. Ukoisz też część Ciebie, którą do tej pory najbardziej bolało bycie niedostrzeżoną, opuszczoną lub  odrzuconą przez Twoich rodziców. Wzmocnisz swoją Dorosłą część, która stanie się dla tego Zranionego Dziecka potężnym i kochającym Rodzicem. Na koniec zaś dostaniesz gotowe afirmacje i nawyki, dzięki którym od teraz, świadomie i skutecznie, zbudujesz swoje nowe życie, w którym czujesz się ważna.

1

co otrzymasz dołączając do kursu?

wybierz najlepszą
dla ciebie opcję:

KURS
basic

359 zł

KURS STANDARD

419 zł

Nie wiesz, czy ten kurs jest dla Ciebie?

odpowiem na wszystkie twoje pytania

ZOBACZ, CO o "JESTEŚ WAŻNA" mówią kobiety, które z niego skorzystały:

Kurs „Jesteś ważna” poleciła mi moja przyjaciółka. I bardzo się z tego cieszę. Najbardziej zadowolona jestem z ćwiczeń mających na celu zbudowanie poczucia własnej wartości. Dzięki nim zrozumiałam, że są rzeczy, w których jestem dobra i które osiągnęłam sama, swoją pracą. W efekcie traktuję siebie lepiej, z sympatią 🙂 Aniu, jesteś super! A kurs „Jesteś ważna” polecam z całego serca.

Asia M.

Poziom merytoryczny i wartość są nieocenione. Najcenniejsza w tym kursie była dla mnie Twoja wiedza, to w jak merytoryczny sposób wyjaśniałaś różne kwestie i dzięki temu miałam wiele momentów WOW, kiedy mogłam zrozumieć, co kieruje moim zachowaniem i poczuć, że wszystko ze mną w porządku. Pierwszy raz spotkałam się z takim podejściem poczucia własnej wartości i było dla mnie przełomowe. 

OLGA GIERSZAŁ
olga gierszal

zastanawiasz się czy ten kurs jest dla ciebie?

tak, jeśli...

nie, jeśli...

Możesz dać sobie poczucie, że jesteś ważna i zacząć uleczać swoją traumę relacyjną

Traumę relacyjną? Jak się ma poczucie własnej wartości do traumy relacyjnej?
W jakimś sensie można powiedzieć, że nie da się mieć niskiego poczucie własnej wartości nie doświadczywszy wcześniej, w dzieciństwie traumy relacyjnej. Dlaczego? BO NASZE POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI TWORZY SIĘ W RELACJI. To na podstawie tego, jak odnosiła się do nas, jak mówiła, jak się nami opiekowała, jak nas traktowała mama (lub inny główny opiekun), zbudowało się w nas poczucie własnej wartości. I dalej ta trauma może się odtwarzać w naszym dorosłym życiu: przez to, że czuję się nie ważna, mam niedobrą relację ze sobą (nie potrafię o siebie dbać, krytykuję się, karzę) i tendencje do wchodzenia w niesłużące mi relacje z innymi (toksyczne, przekraczające mnie, w domu i w pracy).
Ale! Ten mechanizm można odwrócić! Jeśli Ty nauczysz się budować świadomą relację ze Zranionym Kawałkiem w Tobie, który nosi ten ciężar niskiego poczucia wartości i dasz mu miłość, której zabrakło w przeszłości, to zaczniesz uleczać ten traumatyczny cykl. W efekcie zadbasz o siebie samą, ale i zaczniesz mieć relacje, które będą dla Ciebie dobre.

dlatego tu na zdjęciach jestem z Miką. Żebyś jeszcze mocniej poczuła, że zbudować poczucie własnej wartości możesz tylko w relacji

Przed zakupem kursu obawiałam się, że nie będę miała czasu na jego „przerobienie”. Ale te obawy okazały się nieuzasadnione. Największą wartość wyniosłam z pracy z bonusami. Polecam ten kurs z całego serca.

Michalina W.

Dużo pokoju wewnętrznego dało mi odkrycie, że ja nie czuję się ważna i tak naprawdę nie wiem, co to w ogóle znaczy być ważną. Dzięki temu wiem, jaka jest moja prawda i z czego wynikają moje wyzwania. Zyskałam też mam narzędzia, żeby ją zmienić.

Urszula w.

Cześć, jestem Ania!

Jestem psychoterapeutką systemową.

Pracuję z kobietami pochodzącymi z rodzin alkoholowych (DDA), dysfunkcyjnych (DDD) oraz takich, w których opiekunowie nie potrafili dać dzieciom należytej troski i uwagi (Dorosłe Zranione Dzieci). Korzystam z najnowszych odkryć neurobiologii, neuropsychologii oraz pracy z traumą.

To tak profesjonalnie. A bardziej po ludzku?

Postanowiłam zostać psychoterapeutką, żeby pomóc kobietom odkryć, co blokuje ich siłę i dać im narzędzia do tego, żeby to zmienić. W dzieciństwie patrzyłam na silne kobiety, które nie dostrzegały swojej mocy. U progu dorosłości robiłam dokładnie to samo – przenosiłam góry myśląc, że to przecież oczywiste i nie potrafiłam się z tego cieszyć. Dopiero, kiedy wróciłam do siebie, odkryłam to, co bolesne i utuliłam to, co najwrażliwsze, stanęłam na własnych nogach. I zaczęłam żyć na własnych zasadach. Nadal jestem na tej drodze, by żyć jeszcze bardziej w zgodzie z sobą. Ale pewien jej kawałek już przeszłam i w tym mogę być Twoją przewodniczką. Jako druga kobieta, Twoja siostra i profesjonalistka. 

Na Anię natknęłam się we wrześniu 2018 i od tamtej pory czytam Ani WSZYSTKIE newslettery, uczestniczę w darmowych webinarach, śledzę na Insta i Fb, a także korzystałam z kursu online „Jesteś ważna”. Cała praca Ani opiera się na pomocy kobietom w kontekście najważniejszych wartości w życiu, których kiedyś po prostu nie otrzymałyśmy od nikogo. Poczucie własnej wartości, Pewność Siebie, Asertywność, Własne Granice – to wartości, których mi bardzo brakowało, a które w końcu się u mnie uzewnętrzniają. Dziękuję Ci Aniu, że na swoje 30. urodziny zaczęłaś tę pracę, że wpadłaś na taki pomysł i że tak obficie zgłębiasz temat i w taki sam sposób przekazujesz nam to online. Maleńka, jesteś Wielka!

Ola Domańska

To, że nigdy nie poczułaś, że jesteś ważna, nie znaczy, że na to nie zasługujesz

To znaczy tylko tyle, że nie wyciągnęłaś szczęśliwego losu na loterii życia i nie miałaś rodziców, którzy byli w stanie to poczucie w Tobie zbudować.

Teraz płacisz za to ogromną cenę. Albo przestałaś wierzyć, że kiedykolwiek to dostaniesz, albo szukasz tego wszędzie: w pracy, w związku. Niestety bezskutecznie. Dlatego zostajesz z frustracją, przekroczonymi granicami, wypaleniem zawodowym lub związkiem, który Cię rani.

Ale! Nie jesteś na to skazana! To, że nie doświadczyłaś tego w przeszłości, że nie nauczyłaś się czuć ważna, kochana, wystarczająca, to oznacza tylko (i aż!) tyle, że to TY SAMA potrzebujesz nauczyć się sobie dawać. To jest możliwe. I o tym, jak to zrobić jest właśnie kurs „Jesteś ważna”

najczęściej zadawane pytania

Po zakupie kursu natychmiast otrzymujesz dane do logowania na platformie, na której czekają na Ciebie wszystkie materiały, włącznie z bonusami.

Nie, ten kurs nie zastąpi terapii. Niemniej, może się stać cennym zasobem w przygotowaniu się do niej lub pogłębieniu jej efektów. Może się okazać, że w związku z kursem dostrzeżesz, jaki temat w trakcie terapii potrzebujesz podjąć i w jakim obszarze potrzebujesz wsparcia. 

Ten kurs oferuje wyjątkową perspektywę na poczucie własnej wartości obejmującą pracę ze stylem przywiązania, częściami i praktykami samoopieki. Dzięki niemu będziesz w stanie połączyć i pogłębić wszystko, czego się nauczyłaś do tej pory na temat samooakceptacji i samotroski, i zrozumieć, dlaczego mogłaś mieć wyzwania z wykonywaniem tych praktyk do tej pory. Z wiedzą zawartą w kursie wzrośnie Twoja motywacja i chęć pracy, bo zrozumiesz, z czego wynikał dotychczasowy opór i co ważnego poprzez te ćwiczenia uzysaksz.

Tak, kurs jest oparty o pracę z przeszłością, która nas ukształtowała, zwłaszcza z dzieciństwem, czyli czasem, kiedy budują się doświadczenia naszego Wewnętrznego Dziecka. Dzięki temu kursowi zyskasz dostęp do wiedzy i narzędzi, które rzucą zupełnie nowe światło na Twoje doświadczenia w dzieciństwie, dadzą Ci zrozumienie i spokój.

Jeżeli masz inne pytania związane z kursem lub procesem zakupu, to koniecznie napisz do mnie na adres anna@olesiewicz.pl.

TAK NAPRAWDĘ TYLKO TY WIESZ, ile kosztuje Cię życie w poczuciu bycia nieważną

Co tracisz w każdej minucie i godzinie, podczas których zamiast odważnie, świadomie budować swoje życie, w zgodzie ze sobą, Ty się podważasz, krytykujesz, walczysz ze sobą, przygniata Cię wstyd, poczucie winy i dezorientacja. A przede wszystkim ten potworny lęk…  
Wiele dobrych decyzji i radosnych dni czeka na moment, kiedy odważysz się dotknąć najdelikatniejszych punktów swojego wnętrza i otulić je współczuciem i życzliwością. Kiedy wypełniona miłością i spokojem, zaczniesz świadomie budować swoje granice, wartości, zasady i priorytety. Każda chwila przeżyta bez kontaktu ze sobą to chwila nieprzeżyta w pełni. Nie trać kolejnych chwil.

© Anna.olesiewicz.pl  | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN SKLEPU