Zobacz, jaki był Twój dom naprawdę i daj sobie to, czego tam nie dostałaś.

Dzięki temu puścisz przeszłość i zaczniesz żyć na nowo, bez wątpliwości, poczucia winy i wstydu.

czy brzmi to znajomo?

Częściej myślisz o innych i ich potrzebach niż o sobie. Czujesz, że to wykorzystują i nie odwdzięczają się tym samym. Nie umiesz jednak tego przerwać i poczuć, że to TY jesteś najważniejsza.

Masz dość ciągłego podważania siebie, tego, jak myślisz i co czujesz, jak widzisz świat i co jest dla Ciebie ważne. Chciałabyś wreszcie stanąć na swoich nogach, wiedzieć, co jest dla Ciebie najważniejsze i trzymać się tego.

Czasami już przestajesz wierzyć temu, jak widzisz świat i przeszłość. Zaczynasz wierzyć tym, którzy mówią, że przesadzasz i jesteś przewrażliwiona, i jeśli tylko przestaniesz się czepiać, wszystko będzie w porządku.

nie jesteś sama! Jest nas więcej....

nie tylko DDA / DDA mają te problemy!

drew-graham-cTKGZJTMJQU-unsplash

W jakimś sensie Dorosłym Dzieciom Alkoholików albo Dorosłym Dzieciom z rodzin Dysfunkcyjnych jest łatwiej wskazać źródło tych wyzwań. Bo trudności w ich rodzinie BYŁO WIDAĆ.

A co jeśli Twoja rodzina była (z zewnątrz) normalna? Nie brakowało pieniędzy, nie było przemocy, a Ty i tak czujesz, że od zawsze masz w sobie dziurę, której nie jesteś w stanie niczym wypełnić?

Tak właśnie czują się Dorosłe Zranione Dzieci. Te, których rany bycia niezaopiekowanymi, nieotoczonymi miłością i wsparciem, są niewidoczne. „Bo przecież wszystko było ok, inni też mieli podobnie”. 

To, że coś jest powszechnie, nie oznacza, że jest normalne i wspierające! I że nie zostawia ran, które nie pozwalają cieszyć się dorosłym życiem…

Na szczęście jest sposób, żeby to zmienić

możesz mieć lepsze, piękniejsze i lżejsze życie

wyobraź sobie ....

Wstajesz rano z łóżka z radością i ekscytacją. Nie, nic „wyjątkowego” lub „wielkiego” nie zaplanowałaś na ten dzień, (nie) zwyczajnie lubisz swoje życie, czujesz, że masz wpływ na to, jak ono wygląda i starasz się z tego wpływu wycisnąć 100%. Twoje otoczenie budują przychylni i życzliwi Tobie ludzie. Ci, którzy zabierają Tobie energię i przerzucają na Ciebie odpowiedzialność za swoje życie już dawno zniknęli, bo przestałaś dawać wiarę w to, co mówili i zaczęłaś robić swoje. Stałaś się dla nich nudna, więc sobie poszli gdzie indziej. Cieszysz się na spotkania z tymi, którzy zostali. Cieszysz się na pracę, którą wykonujesz. Nie, to nie same fiołki i róże, ale potrafisz docenić to, co działa i masz w sobie cierpliwość, żeby radzić sobie z tym, co (jeszcze) nie działa. Masz też siłę i determinację, żeby pracować na to, żeby działało jeszcze lepiej. Wiesz, że chwilę Ci zajmie, żeby tak się stało, ale! Nie tracisz już energii na nie Twoje problemy, więc po prostu z dnia na dzień budujesz życie. Takie wreszcie w pełni Twoje życie.

Wyobrażasz sobie jakby to było tak żyć?

tak, to jest możliwe

Tak wygląda życie na przekór DDA/DDD/DZD


chcesz wiedzieć,
jak je zbudować? dołącz do programu

na przekór DDA/DDD/DZD

08.06 - 01.07.2021

✓ Odkryjesz, w jaki sposób wpłynęło i wpływa nadal na Ciebie Twoje dzieciństwo
✓ Znajdziesz w sobie odwagę, żeby w końcu nazwać Twoje doświadczenia i zachowania Twoich rodziców zgodnie z tym, jakie one naprawdę były. Bez lukrowania, bagatelizowania, strachu i poczucia winy
✓Odzyskasz swoją prawdę i źródła Twoich najtrudniejszych emocji
✓Zaczniesz dostrzegać swoją rzeczywistość i doświadczać jej w dojrzały, umiarkowany sposób, bez skrajności, gwałtowności
✓Nauczysz się rozpoznawać swoje myśli, emocje i potrzeby
✓Dowiesz się, jak je komunikować pozostając odpowiedzialną za nie
✓Odkryjesz, dlaczego powtarzałaś dotąd zachowania, które Ci nie służyły, podejmowałaś złe decyzje i otaczałaś się ludźmi, którzy Cię nie wspierali. Zaczniesz to zmieniać
✓Zaczniesz budować wizję życia, w którym będzie dobrze się czuła i podejmiesz pierwsze kroki w kierunku zbudowania go
✓Nauczysz się radzić sobie z wewnętrznymi i zewnętrznymi „podważaczami”, przestaniesz im ufać i nauczysz się być swoją najlepszą przyjaciółką

WIZUALIZACJA ZAWARTOŚCI KURSU v2 — kopia

co otrzymasz dołączając do programu?

skorzystaj z wyjątkowej oferty z okazji pierwszej edycji programu:

Na przekór DDA/DDD/DZD

379 zł  199zł

Nie wiesz, czy ten program jest dla Ciebie?

odpowiem na wszystkie twoje pytania

Co odróżnia "na przekór dda/ddd/dzd" od innych programów i kursów?

„Na przekór DDA/DDD/DZD” to nie jest  zlepek kilku książek, warsztatów i własnych doświadczeń.

To podparty  psychoterapeutyczną wiedzą i praktyką program, dzięki któremu poznasz, zrozumiesz, a przede wszystkim poczujesz to, w jaki sposób wpłynęło w przeszłości i wpływa obecnie na Ciebie Twoje dzieciństwo. Tu nie chodzi o użalanie się nad sobą lub obwinianie innych, ale o prawdę. Prawdę na temat tego, jak w ogóle wygląda (wystarczająco) dobre dzieciństwo, ile z niego doświadczyłaś Ty, a ile jego Ci zabrakło i jakim cieniem kładzie się to na Twoich decyzjach, wyborach życiowych, zawodowych, związkowych…

Ale! To dopiero początek. Prawdziwa magia zadziewa się, kiedy zaczynamy pracować nad tym, czego w niewystarczająco wspierającym dzieciństwie nie dostałyśmy: miłością do siebie, granicami, równowagą. To podstawowe, ale jednocześnie niełatwe, żeby ułożyć i zmieścić w jedną spójną całość, dlatego uczestnictwo w tym programie zaoszczędzi Ci wiele czasu, energii i pieniędzy potrzebnych na znalezienie tego porozrzucanego po różnych miejscach. 

Cały program – spotkania na żywo i praca w grupie odbędzie się w bezpiecznej przestrzeni, dzięki czemu będzie Ci łatwiej pracować i otworzyć się na głębokie treści. 

Dlaczego potrzebujesz zacząć żyć na przekór DDA/DDD/DZD już dziś?

Bo jesteś Dorosłą Kobietą. Masz marzenia i odpowiedzialność za siebie, by móc je spełniać. Niestety, możesz wcale tego nie widzieć i nie czuć, jeśli doświadczyłaś  niewystarczająco wspierającego dzieciństwa. Nawet dziś wpływa ono na to, o czym i jak myślisz, co czujesz i jakie decyzje podejmujesz. A codziennie, od momentu, kiedy wstajesz rano podejmujesz ich setki! Nie tylko dużych: „jaką podjąć pracę?” lub „czy kontynuować ten związek”, ale też (pozornie) małych: „jak podejść do tej sprawy”, „czy i jak wykonać ten obowiązek”, „czy uznać, że to moja odpowiedzialność?”. Odpowiedziami na te pytania budujesz swoje życie – wzmacniające Ciebie albo podcinające Ci skrzydła i podważające Twoją wartość. Niewspierające dzieciństwo powoduje, że często robimy to drugie, zupełnie nieświadomie i wbrew sobie… Im szybciej to w sobie odkryjesz i zmienisz, tym szybciej zaczniesz żyć w zgodzie ze sobą i swoim najlepszym interesem. A Twoje życie będzie takie, jakiego TY chcesz i z jakiego TY będziesz mogła się cieszyć. Nie pozwól sobie na to czekać koleje dni i tygodnie. Zacznij żyć na przekór DDA/DDD/DZD już dziś!

Co osiągniesz biorąc udział w programie?

zobacz, co o udziale w innych moich programach mówią ich uczestniczki:

IG 4

Najcenniejsza w tym programie była osobowość Ani, jej sposób prowadzenia, bardzo wartościowe, bogate i użyteczne treści. Dzięki udziałowi w programie poczułam się pełniejsza, pewniejsza, silniejsza, wyposażona w to, z większym dystansem i zrozumieniem do siebie i do ludzi wokół, radośniejsza. Jestem pełna wdzięczności, że spotkałam Ciebie i mogłam skorzystać z Twoich darów, Twojego talentu, Twojej wiedzy i doświadczeń i formę w jakiej to wszystko przekazujesz; jesteś wiarygodna, zaangażowana, dobra w tym, co robisz; jestem ogromnie wdzięczna za to co robisz.

dr inż. Anna Kaczorowska, dr n. biologicznych, certyfikowany tutor, licencjonowany coach – autorka eco coachingu

zastanawiasz się czy ten kurs jest dla ciebie?

tak, jeśli...

nie, jeśli...

Cena programu była adekwatna do jego wartości. To duży jednorazowy wydatek, ale program po prostu bardzo się wyróżnia na tle tego, co jest dostępne. Poziom merytoryczny i wartość są nieocenione. Najcenniejsza w tym programie była dla mnie Twoja wiedza, to w jak merytoryczny sposób wyjaśniałaś różne kwestie i dzięki temu miałam wiele momentów WOW, kiedy mogłam zrozumieć, co kieruje moim zachowaniem i poczuć, że wszystko ze mną w porządku. Pierwszy raz spotkałam się z takim podejściem poczucia własnej wartości i było dla mnie przełomowe. Niesamowitą wartość wniosły spotkania na żywo, poznanie kobiet mających podobne problemy i ukazanie siebie w całej swojej prawdzie i wrażliwości. To było jak terapia grupowa 🙂 Gdyby ktoś przed rozpoczęciem kursu powiedział mi, że grupa będzie tak wspaniała, nie uwierzyłabym. To były tylko 2 miesiące, a czuję w sobie niesamowitą zmianę.

Olga Gierszał
olga gierszal

Czym zajmiemy się w każdym tygodniu pracy?

tydzień 1

tydzień 2

tydzień 3

tydzień 4

Do udziału w programie przekonało mnie zaufanie do Ciebie. Aniu, mówisz mądrze, trafiasz do serca. Nie starasz się być wyfiolkowaną paniusią ekspertką, a po prostu mądrą kobietą, dla której nie jest ważne podkreślanie swojego (niezaprzeczalnego) piękna a przekazanie ratującej wiedzy. Najcenniejsze w programie było przypominanie że idziemy dalej, robimy kolejny moduł, inne dziewczyny wdrażają w życie, może i ja bym coś zrobiła. Bardzo odpowiada mi oczywiście Twoja osoba, koisz i harmonizujesz. W programie czułam się prowadzona, niesamotna w swojej drodze, czułam, że zmierzam do celu, nabieram siły, zaczynam rozumieć, zbieram siebie, kawałek po kawałku.

Agnieszka (chcesz potwierdzić tę opinię? napisz do mnie)

Dzięki udziałowi w tym programie zmieniło się moje podejście do granic – ich stawiania, poczucia respektowania i szanowania. W szczególności do dbania o SWOJE GRANICE – by nic ich nie unieważniało i nikt ich nie łamał – by ich przestrzegano – bym Ja SAMA przestrzegała ich przed SAMĄ SOBĄ! I że jest ok, że je wreszcie stawiam i dbam o to by inni ich przestrzegali, nie pozwalam już na ich przekraczanie! I wreszcie, że JESTEM WAŻNA! Najbardziej obawiałam się pracy w grupie oraz stygmatyzacji, a tymczasem doświadczyłam tu poczucia bezpieczeństwa – zarówno z Twojej strony, jak i ze strony wszystkich dziewczyn. Cenne było dla mnie to wspólne przeżywanie emocji, doświadczanie ich, dzielenie się nimi, swobodne mówienie o nich, wsparcie grupy, poczucie przynależności. Z wszystkich tych opisanych rzeczy jestem zadowolona – a dodatkowo – choć może to przede wszystkim – ze zmiany wewnętrznej!

Agnieszka R.

Cześć, jestem Ania!

Jestem psychoterapeutką systemową.

Pracuję z kobietami doświadczającymi: depresji, kryzysów osobistych, zaburzeń lękowych i nastroju, trudności w relacjach. Wspieram w wychodzeniu poza DDA/DDD/DZD i układania się ze swoją wysoką wrażliwością. Korzystam z najnowszych odkryć neurobiologii, neuropsychologii oraz pracy z traumą.

To tak profesjonalnie. A bardziej po ludzku?

Postanowiłam zostać psychoterapeutką, żeby pomóc kobietom odkryć ich siłę i dać im narzędzia do tego, żeby to zmienić. W dzieciństwie patrzyłam na silne kobiety, które nie dostrzegały swojej mocy. U progu dorosłości robiłam dokładnie to samo – przenosiłam góry dbając o innych, pozostawiając swoje potrzeby i marzenia zasypane brakiem uwagi i wiary w siebie. Dopiero, kiedy odkryłam, co stoi za tymi  mechanizmami, odkryłam to, co najboleśniejsze (a przez to najgłębsze i najbardziej nieświadome), utuliłam to i pożegnałam się z dziecięcą nadzieją na lepsze zakończenie, poczułam, gdzie leży moja odpowiedzialność i wpływ. Tam zaczęłam działać i każdego dnia czuć, że moje życie wreszcie staje się prawdziwie moje.

Nadal jestem na tej drodze, by żyć jeszcze bardziej w zgodzie z sobą. Ale pewien jej kawałek już przeszłam i w tym mogę być Twoją przewodniczką. Jako druga kobieta, Twoja siostra i profesjonalistka. 

Joanna Suchodolski

„Dzięki udziałowi w programie uświadomiłam sobie pewne schematy i zależności, dzięki czemu zauważam je i mogę z nimi pracować. Najcenniejsze w tym programie dla mnie były treści i sposób ich przedstawienia. Aniu, zrobiłaś świetną (przede wszystkim rzetelną) robotę!”

Joanna

najczęściej zadawane pytania

Program trwa 4 tygodnie, będzie się odbywał w dniach 08.06 – 01.07.  W każdy wtorek o 8:00 i czwartek o 20:00 odbędzie się ok. 60-min. nagranie, w trakcie którego przedstawię temat przewidziany na dany dzień, zaproszę do ćwiczeń zawartych w PDF, który będzie dołączony do nagrania i odpowiem na pytania obecnych na żywo. Ponadto  po każdym nagraniu zostanie umieszczony oddzielny post na pytania, na które odpowiem pisemnie lub ustnie. Ja będę obecna na grupie do 02.07, grupa zostanie zarchwiziowana na koniec lipca.

Tak, cały program jest oparty o pracę z przeszłością, która nas ukształtowała, zwłaszcza z dzieciństwem. Dzięki temu programowi zyskasz dostęp do wiedzy i narzędzi, które rzucą zupełnie nowe światło na Twoje doświadczenia w dzieciństwie, da zrozumienie i spokój. Jednocześnie, i tym się rózni ten program od programu „Na własnych nogach” jest równie silnie ukierunkowany na przyszłość – na budowanie jej w zgodzie z sobą, z uznaniem Twojej przeszłości, ale jednocześnie z wykorzystaniem siły, którą w sobie zbudowałaś, żeby tę nierzadko trudną przeszłość przeżyć.

Nie, ten program nie zastąpi terapii. Niemniej, może się stać niesamowitym zasobem w przygotowaniu się do niej lub pogłębieniu jej efektów. Może się okazać, że w związku z programem dostrzeżesz, jaki temat w trakcie terapii potrzebujesz podjąć i w jakim obszarze potrzebujesz wsparcia. W swojej pracy korzystam z różnych nurtów psychoterapii, coachingu, Analizy Transakcyjnej, wiedzy o neurobiologii i neuropsychologii, pracy z traumą. 

Ten program jest mieszanką 3 nurtów pracy: terapii DDA, pracy z Wewnętrznym Dzieckiem i budowania ego obserwującego w oparciu o techniki mentalizacji i budowania bezpieczeństwa w ciele. Nigdzie indziej nie spotkałam się z takim połączeniem technik z pogranicza psychoedukacji, pracy z ciałem (Somatic Experiencing) i emocjami. Cel, który przyświeca mi w trakcie tworzenia programów to maksymalna efektywność i skuteczność, dlatego łączę różne metody pracy. Po to, żebyś Ty nie musiała tego robić i szukać ich w różnych miejscach. Według mnie to jest to, co jest nowe i nowatorskie w tym programie, i co najsilniej wpłynie na Twój sukces w pracy z nim 🙂

Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie znasz tylko Ty. Jeśli Ci zależy na tym, żeby nauczyć się granic i poczucia własnej wartości, zacząć dbać o siebie i swoje priorytety – to, wierzę, że ten czas na pewno znajdziesz.

Dlatego, że dzielę się w nim z Tobą wiedzą, do której sama dopiero niedawno zyskałam dostęp. Stanęłam więc przed wyborem – stworzyć program jak najszybciej (w domyśle – korzystając z najprostszych rozwiązań), czy czekać na moment, kiedy będę w stanie przygotować i nagrać wszystkie materiały, żeby już gotowe czekały na Ciebie w dniu dołączenia do programu. Wybrałam tę opcje pierwszą. Docelowo, program będzie miał formułę mieszaną – dostępnych na platformie nagranych wykładów i spotkań na żywo. Będziesz mieć dostęp do tej wersji, bo wszystkie programy i kursy tworzę z myślą o możliwości przechodzenia przez nie wiele razy. Czasami bowiem pewne rzeczy potrzebujemy usłyszeć więcej niż raz, żeby zaczęły one w nas pracować 🙂

Grupa po zakończeniu programu zostanie jeszcze przez 1 ms-c otwarta, żebyś mogła na spokojnie przejść przez treści nagrań i podejmowane na forum, później zostanie zarchiwizowana, 

Jeżeli masz inne pytania związane z kursem lub procesem zakupu, to koniecznie napisz do mnie na adres anna@olesiewicz.pl.

dołącz już dziś i zacznij .....

– odkrywać, jak Twoje dzieciństwo i rodzina pochodzenia wpłynęły na Twoje dotychczasowe decyzje i schematy myślenia

– budować w sobie odwagę do nazwania krzywd i zaniedbań, których doznałaś w przeszłości po to, żeby uwolnić się od ich wpływu

– uczyć się stawiania granic wewnętrznych i zewnętrznych, żebyś wreszcie poczuła, gdzie kończy i zaczyna się tylko Twój świat

– budować swoje głębokie poczucie wartości i wystarczającości, żeby już nigdy nie szukać tego na zewnątrz

– poznawać swoje potrzeby, brać za nie odpowiedzialność i spełniać je w dojrzały sposób

– pracować z niedojrzałymi i nieskutecznymi sposobami wchodzenia w bliskość i zacząć budować dojrzałą intymność

– budować zdrowe i wspierające relacje z osobami bliskimi i dalszymi, żeby już nigdy nie zachwiały one Twoim poczuciem bezpieczeństwa

– utrzymywać jasność myślenia i emocji w momentach najsilniejszego stresu i najostrzejszych konfliktów

– dostrzegać przekonania iemocje, które podcinały Ci dotąd skrzydła, i zamieniać je na takie, które pozwolą im się w pełni rozwinąć

– rozwijać swoją wyobraźnię i siłę, a przede wszystkim poczucie wpływu, żebyś wreszcie zaczęła żyć na przekór DDDA/DDD/DZD!

© Anna.olesiewicz.pl  | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN SKLEPU